Forum TITANIC - forum o Titanicu Strona Główna


Titanic oczami Jamesa Camerona/T.: The Final Word With JC
Idź do strony 1, 2, 3 ... 118, 119, 120  Następny
 
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum TITANIC - forum o Titanicu Strona Główna -> Filmy o Titanicu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tar-Minyatur




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 2731
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Nie 22:19, 08 Kwi 2012    Temat postu: Titanic oczami Jamesa Camerona/T.: The Final Word With JC

Obejrzałem przed chwilą na National Geographic Channel. Cóż, nawet mi się podobał. Jak zwykle w przypadku takich produkcji, zastanawia mnie, jak wiele z wypowiedzi ekspertów to ich własne słowa i szczere uczucia, a ile scenariusz filmu. Wstrząsnął mną Ken Marshal mówiący, że statek umarł, poruszył kustosz zbiorów RMS Titanic Inc. opowieścią o perfumach. Ciekawe były przekroje ilustrujące zalewanie statku, szkoda, że raczej nie da się dostać ich w czystej postaci.
Nowa animacja... Bardzo drażni mnie rufa idąca pod wodę tak krzywo. Owszem, to bardzo możliwe, ale relacja Joughina raczej tego nie potwierdza... Tak, tak, był pijany.
Tłumaczenie wyglądało na robione w pośpiechu. "Pokładówka" i "pokład studniowy" brzmią raczej źle, natomiast zyskałem słowo "achterdek". Przyda się. Pomylili w jednym miejscu port z bakburtą i nie próbowali nawet przetłumaczyć świetnie pasującego, użytego przez Camerona sformułowania "too big to fail". Zresztą analogie do współczesności są zawsze trafne.
Sam Cameron usiłował udawać skromność, ale jednak, jak słusznie zauważyła TITANICzna, wychodzi z niego teraz czysta pasja i doceniam to.
Z ośmioma osobami na świecie zdolnymi zauważyć błędy w filmie naprawdę przesadził i setki użytkowników Encyclopedii Titanica muszą być poirytowane. Z drugiej strony, faktycznie, co mógł zmienić w tym filmie? Nie miał na to pieniędzy.
Zasmuciła mnie wiadomość, że to koniec jego aktywnego zaangażowania. Może są lepsi specjaliści, ale nie będą mieli budżetu ani uwagi mediów, zresztą pewna przebojowość też ma znaczenie.
Ogólnie rzecz biorąc jest to ciekawy film. Być może zerknąłem parę razy na Kindle'a, oglądając go, ale generalnie utrzymywał zainteresowanie, prezentacja faktów była interesująca, a kilka miejsc było wzruszających.
Co o nim sądzicie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nowypasazer1626




Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:33, 09 Kwi 2012    Temat postu:

Bardzo mi sie podobal film. Dowiedzialem sie czemu wlaz na pokladzie d byl otwarty itd. Polecam go

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TITANICzna
Capo di tutti capi



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1978
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Włocławek/Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:19, 09 Kwi 2012    Temat postu:

Film obejrzałam dwa razy i bardzo mi się podobał. Śmiem twierdzić, że stał się moim ulubionym, jest ciekawie zrobiony i dopracowany. Pomysły Camerona na temat ratowania pasażerów były dla mnie trochę... hmm... naiwne, i zdenerwował mnie tymi "ośmioma osobami", mimo to uwielbiam człowieka. Widać, że film robili ludzie absolutnie zakochani w Titanicu i ciężko nad tym dokumentem pracowali.

Pokażę go dzieciom.

EDIT:
Skarby, ja mam prośbę jeszcze: jak rozmawiacie o Titanicu, to róbcie to w tematach, a nie Krzyczypudle. Bardzo często odbywają się tam ciekawe dyskusje i naprawdę szkoda, kiedy zostają usunięte.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez TITANICzna dnia Pon 19:35, 09 Kwi 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
psrus




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 771
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:00, 09 Kwi 2012    Temat postu:

Cytat:
"Pokładówka" i "pokład studniowy" brzmią raczej źle

Albo ja jestem jakiś inny, albo znów nie rozumiem co ludziom nie pasuje w "kolejnym, "nietrafnie" przetłumaczonym słowie". O ile kojarzę, to pokładówka i pokład studniowy są popularnymi zwrotami, i nie jest to jakieś słowotwórstwo.
Tak w ogóle, co to pokładówka? Blue_Light_Colorz_PDT_11


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tar-Minyatur




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 2731
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Pon 20:01, 09 Kwi 2012    Temat postu:

W ogóle mam wrażenie, że Krzyczypudło wręcz szkodzi. Wiele ciekawych dyskusji odbywa się tam, a na forum nic nie zostaje. Limit wiadomości wyświetlanych w Krzyczypudle (wliczając jego "archiwum") jest tak mały, że często po 24 godzinach po wpisach nie ma już śladu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luther
Bad to the Bone



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 397
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:58, 09 Kwi 2012    Temat postu:

1. Film jako całokształt odebrałem bardzo pozytywnie.
2. Pomysły na ratowanie pasażerów - naiwne owszem, ale niektóre warte przemyślenia.
3. 8 osób widzacych różnice - poirytowało mnie to.
4. Mimo swojej pasji, Cameron kreował się na wszechwiedzącego i często gasił w zarodku pomysły innych.
5. Ken Marshall - świetny rysownik, pamietam go z jednego dokumentu o Britanniku.
6. Historia z perfumami - ponadczasowa, a pan z muzeum wyglądał jak ostatni Krasnolud. Blue_Light_Colorz_PDT_15
7. Tak jak napisałem w shoutboxie - niektóre problemy, jakimi sie zajmowali były zbyt bąłche, aby poświęcać im az tyle czasu, bo majac do dyspozycji troche faktow kazdy wpadłby na rozwiązanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:07, 10 Kwi 2012    Temat postu: Re: Titanic oczami Jamesa Camerona/T.: The Final Word With J

Tar-Minyatur napisał:
Bardzo drażni mnie rufa idąca pod wodę tak krzywo. Owszem, to bardzo możliwe, ale relacja Joughina raczej tego nie potwierdza... Tak, tak, był pijany.
Tłumaczenie wyglądało na robione w pośpiechu.


Czy chodzi o przechył na jedną z burt? Pytam bo ile dobrze pamiętam w najnowszej ekranizacji Titanica 2012 w finalnym momencie rufa też szła pod wodę krzywo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
perek
SHIPerek



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 3595
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 24 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Kłodzko
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 2:02, 11 Kwi 2012    Temat postu:

Tar-Minyatur napisał:
W ogóle mam wrażenie, że Krzyczypudło wręcz szkodzi. Wiele ciekawych dyskusji odbywa się tam, a na forum nic nie zostaje. Limit wiadomości wyświetlanych w Krzyczypudle (wliczając jego "archiwum") jest tak mały, że często po 24 godzinach po wpisach nie ma już śladu.


Przyznam się bez bicia, że sam od kilku tygodni nie nadążam za Wami i w ogóle zrezygnowałem z lektury Shoutboxa.
Nie możecie po prostu kopiować jego treści co wieczór do Pogaduszek lub jakiegokolwiek innego tematu?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tar-Minyatur




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 2731
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 2:21, 11 Kwi 2012    Temat postu:

Oczywiście, pour vous plaire.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wranth




Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 165559
Przeczytał: 848 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 21:13, 10 Maj 2023    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wranth




Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 165559
Przeczytał: 848 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 21:15, 10 Maj 2023    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wranth




Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 165559
Przeczytał: 848 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 21:16, 10 Maj 2023    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wranth




Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 165559
Przeczytał: 848 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 21:17, 10 Maj 2023    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wranth




Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 165559
Przeczytał: 848 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 21:18, 10 Maj 2023    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wranth




Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 165559
Przeczytał: 848 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 21:19, 10 Maj 2023    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum TITANIC - forum o Titanicu Strona Główna -> Filmy o Titanicu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 118, 119, 120  Następny
Strona 1 z 120

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Bright free theme by spleen stylerbb.net & programosy.pl
Regulamin