Forum TITANIC - forum o Titanicu Strona Główna


Wrak Titanica, mapa dna oceanicznego
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum TITANIC - forum o Titanicu Strona Główna -> Katastrofa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:10, 16 Mar 2012    Temat postu: Wrak Titanica, mapa dna oceanicznego

Pojawiły się w sieci zdjęcia sonarowe dna morskiego. Widać na nich i dużo i mało.
Najciekawszą rzeczą moim zdaniem jest to że na moje oko widać aż 5 dużych części wraku w tym fragment pokładów wokół 3 komina.

Tutaj na piątej fotografii widać sekcje wokół komina. Mozna ją znaleźć łacząc na zdjęciu linią rufę i dziób w połowie długosci trzeba spojrzeć na prawy brzeg fotografii i widać
[link widoczny dla zalogowanych]

Edit

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tomek_s_1990 dnia Nie 1:40, 15 Gru 2013, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tar-Minyatur




Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 2731
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Pią 23:13, 16 Mar 2012    Temat postu:

Podoba mi się model 3D wraku z ludźmi. Chociaż i tak albo wrak jest tak bardzo zakopany, albo ci ludzie tak wysocy, że proporcje wydają się dziwne.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:07, 17 Mar 2012    Temat postu:

Zauważyliscie w jak dużej odległości znajdują się fragmenty podwójnego dna i szczątki okolic trzeciego komina od reszty wraku?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TITANICzna
Capo di tutti capi



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1978
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Włocławek/Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:41, 20 Mar 2012    Temat postu:

Dopiero teraz dotarło do mnie w jak dużej odległości od siebie są rufa i dziób, nie mówiąc o szczątkach. Wcześniej trudno było to sobie wyobrazić, nie natknęłam się na zobrazowanie tego w odpowiedniej skali. Rzeczywiście niektóre elementy są aż podejrzanie daleko od całości.

Wspaniale, ale smutno i trochę przerażająco wygląda to duże zdjęcie całego dna.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luther
Bad to the Bone



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 397
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:15, 23 Mar 2012    Temat postu:

Tar-Minyatur napisał:
Podoba mi się model 3D wraku z ludźmi. Chociaż i tak albo wrak jest tak bardzo zakopany, albo ci ludzie tak wysocy, że proporcje wydają się dziwne.


Kapitalne zdjęcie, myślę, że to perspektywa daje takie złudzenie zaburzenia proporcji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:54, 15 Lis 2012    Temat postu:

http://www.youtube.com/watch?v=VAdpydIKGtk&feature=share

Filmik z poczatku nieciekawy, później mamy wybrane ujęcia wraku, dużo można się dowiedzieć na temat stanu zachowaniu wnętrz. Spora część miejsc jest podpisana co jest dużym walorem filmiku.

Jak myślicie jakie wnętrze widać od ok 10.34 ze zwisającym z sufitu "czymś". Tak ostroznie myślę, czy to nie przypadkiem część, na której był umocowany wielki żyrandol first class lounge?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
psrus




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 771
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:50, 15 Lis 2012    Temat postu:

Nie, po pierwsze salon we wraku jest chyba mocno rozwalony, bo akurat pokład spada w tamtym miejscu i zaraz za chwilę jest linia przełamania.
Chwilkę wcześniej pisze że te zdjęcia są z recepcji na pokładzie D. Zwróć uwagę na tą taką ramę, w której tkwiły lampy. Taka kanciasta, dokładnie jak widać na filmie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez psrus dnia Czw 23:51, 15 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 0:05, 16 Lis 2012    Temat postu:

Chyba masz rację, mnie musiało wprowadzic w błąd to, że ta podstawa widoczna na filmie wydaje się bardzo duża.

Swoją drogą, ciekawe jak teraz wygląda First Class Lounge, z pewnością masz rację że bardzo rozwalone, ale myślę że coś tam jeszcze zostało, np. kominek. O ile dobrze pamietam to zrobiono kiedyś zdjęcie figurce z Diany? z kominka - ale ona mogła też i wypaść z wraku - po zdjęciu trudno stwierdzić gdzie się znajduje.

A czy ktos widział kiedyś wnetrze ruin reading and writing room? To pomieszczenie jest przecież blizej dziobu, a panoramiczne okna wychodzące na promenadę wg mnie ułatwiają eksploracje. Podobno po katastrofie wyłowiono pochodzące z tego pomieszczenia dwa meble.

Na filmiku do którego wrzuciłem link, tam gdzie widać kajutę Ismay-a w pewnym momencie widać jakiś fotel - najprawdopodobniej z resztkami tapicerki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
psrus




Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 771
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 0:26, 16 Lis 2012    Temat postu:

Statek rozwiera swoje trzewia zaraz za salonem, kominek pewnie jeszcze tam siedzi, bo znajdował się na ścianie sąsiadującą z "czytelnią"., ale ponieważ pokłady się tam pozapadały, to pewnie uniemożliwia to eksplorację. Masz rację, znaleziono figurkę z kominka, i jest zdjęcie, i pewnie cała reszta umeblowania i wystroju też została zniszczona i wypluta poza wnętrza statku.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seraphiel




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 755
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Pią 16:36, 16 Lis 2012    Temat postu:

Ciekawe jest to w jak dobrym stanie zachował się salonik Strausów, porównując oczywiście do tego jak zachowały się apartamenty na pokładzie B. Czyżby dlatego że jest niżej?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:38, 16 Lis 2012    Temat postu:

Na tym filmie jest salon Strauss-ów nieuważnie ogladałeś, pozostał jeszcze kominek a na nim zegar.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seraphiel




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 755
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Pią 22:04, 16 Lis 2012    Temat postu:

A przed salonikiem Strausów pokazują kominek w kabinie 51 czyli część apartamentu na pokładzie B. Czytamy ze zrozumieniem Tomek.

W tym momencie Twoja wypowiedź robi się dość zabawna bo wychodzi kto tak naprawdę nieuważnie oglądał ... ;)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:31, 16 Lis 2012    Temat postu:

Ok, mój błąd,

Seraphiel napisał:
Ciekawe jest to w jak dobrym stanie zachował się salonik Strausów, porównując oczywiście do tego jak zachowały się apartamenty na pokładzie B. Czyżby dlatego że jest niżej?


Wydaje mi się, że masz rację. Wpływ na stan zachowania mogło mieć równiez to, że kabina chyba juz była wypełniona wodą gdy statek obrał kurs na dno. Domniemane przeze mnie wczesne zatopienie pomieszenia mogło zamortyzować kabinę przed wieloma niszczącymi czynnikami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
battleship




Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5


PostWysłany: Śro 16:41, 19 Cze 2013    Temat postu:

a wiadomo na której godzinie zegar się zatrzymał? czy z został zalany czy z braku prądu się zatrzyał?

szukam filmików z zdjęciami rufy titanica


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez battleship dnia Śro 16:46, 19 Cze 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek_s_1990




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 876
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:55, 28 Sie 2014    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

tutaj znalazłem dwie ciekawe grafiki:

- zapadnięte pokłady części dziobowej Titanica w miejscu przełamania
- prawdopodobnie duży fragment wraku na debris field


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum TITANIC - forum o Titanicu Strona Główna -> Katastrofa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Bright free theme by spleen stylerbb.net & programosy.pl
Regulamin