Autor Wiadomość
tomek_s_1990
PostWysłany: Pią 0:40, 01 Mar 2013    Temat postu:

Nawet fajne.

ja znalazłem taki filmik

https://www.youtube.com/watch?v=hJP_Qw87Ptw

Zdjęcia Antona w kolorze plus ciekawa muzyczka (ale na końcu to moim zdaniem przesadził.z odgłosami katastrofy zgranymi chyba z jakiejś strzelanki).
pawelsz
PostWysłany: Czw 23:53, 28 Lut 2013    Temat postu: Niesamowicie żywe wspomnienie o Titanicu

Witam,

Jeśli było to przepraszam.
Jestem pod wrażeniem filmiku z youtuba. Są na nim raczej ogólnie dostępne zdjęcia i muzyka. Muzyka, która gra w tle wraz z tymi zdjęciami wprawiła mnie w bardzo nostalgiczny i podniosły nastrój. Myślę, że jestem bardzo wrażliwy na dźwięki. To co przeżywam słuchając motywu przewodniego z pianina i syntezatora powoduje dreszcze na plecach. Jest to współczesna produkcja chillaut'owa. Ale jakże to właśnie połączenie nowoczesnych brzmień ze zdjęciami sprzed 100 lat jest piękne. Tak jakbym się w czasie cofał. Ci ludzie stojący na pokładzie Titanica, już nie wyglądają jak jakieś obce postacie. Wyglądają realnie. Ludzie ze swoim doświadczeniem, marzeniami, planami na przyszłość. Są zakochani. I ta końcówka filmiku, ostatnie zdjęcie płynącego Titanica. Wspaniałe.

A co Wy czujecie oglądając zdjęcia i słuchając tych cudownych dźwięków ?

https://www.youtube.com/watch?list=PL5E31D5879B0B8FBC&feature=player_detailpage&v=Y3o1h474OO8#t=168s

Zresztą James Horner, chyba miał podobną intencję umieszczając wśród orkiestrowych instrumentów dźwięki syntezatora i "sztucznego" chóru. Dzięki temu delikatnie połączył klimat 1912 roku ze współczesnością.

Powered by phpBB (php5) 2.0.11 [CR] C 2001, 2002
phpBB Group, hosted by kei.pl
Design forum - r@ven web for phpbb.pl