Autor Wiadomość
Marcin
PostWysłany: Sob 16:39, 26 Mar 2016    Temat postu:

Tylko parowce KLASY OLYMPIC,ponieważ tylko one były prawdziwymi płaywającymi pałacami i w tym jednym ich do dziś nie pobito
Emhokr
PostWysłany: Pią 11:54, 18 Mar 2016    Temat postu:

A ja powiem tak... Jeśli o linię chodzi to Titanic.
A biorąc pod uwagę statki z tamtej epoki - zewnętrznie, wyglądem, linią właśnie, "kreską" - Olympiki. Ale wnętrza? No cóż, Kaiser - liners przebijają je. Olympiki tracą na uroku, choć dla mnie zawsze będą "tymi" statkami. Z kolei klatka schodowa, główna klatka schodowa, na SS Paris kładzie na kolana. Basen - Kronprinzessin Cecilie.
Marek94
PostWysłany: Czw 22:35, 17 Mar 2016    Temat postu:

Titanic zdecydowanie z wyglądu jest zadziorny szybki taki jak by to ująć jak Jaguar szybki a zarazem na wypasie niczego nie udaje on jest tym co sobą pokazuje
perek
PostWysłany: Sob 13:23, 22 Cze 2013    Temat postu:

Titanic był piękny głównie ze względu na swoje proporcje: długi, a jednocześnie wąski i smukły, z bardzo ograniczoną i jednolitą nadbudówką - niemalże zero wystających elementów, mostek idealnie wkomponowany w pokład łodziowy, a nie uniesiony o jeden czy dwa pokłady (jak np. na Lusitanii). No i ostatni, fałszywy komin, dzięki któremu jednolita nadbudówka z profilu wyglądała na symetryczną. Ponadto, kosztem pasażerów niższych klas, nie rozbudowano prawie w ogóle rufowej nadbudówki (tak jak u Cunarda czy choćby w późniejszym bliźniaczym Olympicu), przez co statek miał zbliżone proporcjami obie strony: rufową i dziobową. Oczywiście, wystający ponad wodę ster jachtowy też dodawał uroku, podobnie jak pozbycie się szalup z centralnej części statku.
leoparda
PostWysłany: Wto 1:29, 14 Maj 2013    Temat postu:

No właśnie, dobrze powiedziane: horror. Tutaj tego nie ma, ale czasami mały detal może przekreślić piękno danego przedmiotu.
Tak samo uważam, że nie ma piękniejszego statku od Titanica, Olympic jest zawsze za. Ci pasażerowie Olympica, ktorym przeszkadzala kapiąca woda na pokład przyczynili się do powstania piękniejszego statku.

Moim drugim typem, choć niezrealizowanym jest Polonia II.
manfred
PostWysłany: Pon 23:49, 13 Maj 2013    Temat postu:

to fakt, każdy lubi co innego, a i porównywanie statków sprzed wojny do tych powojennych mija się z celem też Blue_Light_Colorz_PDT_15 dlatego każde w swojej epoce dobrze się sprawdziły. Ja osobiście nie przepadam za tą nowocześniejszą linią statków, jakie pojawiły się w latach 30 i po wojnie.
Choćby takich jak nasze "Piłsudski" i "Batory", choć te nasze i tak piękne były.
Mimo wszystko wolę te klasyczne, długie, jeszcze nie obładowane tymi górnymi pokładami liniowce. Blue_Light_Colorz_PDT_15
Ale ten Nieuw Amsterdam faktycznie ładny Blue_Light_Colorz_PDT_15
Z liniowców jeszcze "Aquitania" dawała radę nawet.

Reasumując - uważam, że nie zbudowano na Wyspach piękniejszego statku niż "Titanic". I nie jest to żadna mania, po prostu to jest statek, który od pierwszego spojrzenia mi się podobał. Klasyka. Wystarczy spojrzeć na "Britannica" z dodatkowymi łodziami. Horror.
Seraphiel
PostWysłany: Pon 20:05, 13 Maj 2013    Temat postu:

manfred napisał:
Titanic Blue_Light_Colorz_PDT_15 pomijam wszystko, całą otoczkę. Jeśli chodzi o stylistykę, ten statek wymiótł wszystko w przód o kilkadziesiąt lat. Wszystkie inne liniowce wyglądały jak krążowniki.
Był idealnym połączeniem potężnego liniowca i lekkiej, zwiewnej sylwetki jachtu. Coś pięknego.


Czy ja wiem czy kilkadziesiąt? w 32 zbudowano Rex'a a w 37 mego ukochanego Nieuw Amsterdama. Oczywiście szanuję Twoją opinię i chociaż sam lubię siłę którą emanował mocny kadłub Titanica to Nieuw Amsterdam ma to coś co mnie przyciąga Blue_Light_Colorz_PDT_15
leoparda
PostWysłany: Nie 23:29, 12 Maj 2013    Temat postu:

Może była, może dlatego miał płynąć ten jeden, jedyny raz.
psrus
PostWysłany: Nie 23:23, 12 Maj 2013    Temat postu:

leoparda napisał:
Cytat:
Był idealnym połączeniem potężnego liniowca i lekkiej, zwiewnej sylwetki jachtu. Coś pięknego.


Bardzo ładne określenie, to jest to! Piękno i proporcje.

Właśnie też miałem pochwalić za ten wpis. Blue_Light_Colorz_PDT_15 Dla mnie ten statek jest najpiękniejszy, zresztą Olympic też, tak jakby była w nich jakaś boska proporcja bez boskiej proporcji (a może jest??)
leoparda
PostWysłany: Nie 23:21, 12 Maj 2013    Temat postu:

Cytat:
Był idealnym połączeniem potężnego liniowca i lekkiej, zwiewnej sylwetki jachtu. Coś pięknego.


Bardzo ładne określenie, to jest to! Piękno i proporcje.
manfred
PostWysłany: Nie 22:50, 12 Maj 2013    Temat postu:

Titanic Blue_Light_Colorz_PDT_15 pomijam wszystko, całą otoczkę. Jeśli chodzi o stylistykę, ten statek wymiótł wszystko w przód o kilkadziesiąt lat. Wszystkie inne liniowce wyglądały jak krążowniki.
Był idealnym połączeniem potężnego liniowca i lekkiej, zwiewnej sylwetki jachtu. Coś pięknego.
leoparda
PostWysłany: Nie 13:43, 03 Cze 2012    Temat postu:

Wszystkie statki klasy Olimpic były piękne. Ja typuję tak: Titanic, Olimpic, Britannic. Natomiast inne statki wtedy pływające po morzach (tej klasy) były brzydsze. Tak uważam. Poza tym każdy ma swoje typy. My tutaj wzięliśmy się za ocenę najwyższej półki tamtych czasów. pzdr
nowypasazer1626
PostWysłany: Nie 11:29, 03 Cze 2012    Temat postu:

Dzieki Blue_Light_Colorz_PDT_15
leoparda
PostWysłany: Sob 21:39, 02 Cze 2012    Temat postu:

Mnie się wydaje, że to kwestia proporcji. Czasami niewielkie zmiany zaważą na całości. Wydaje mi się, że tutaj tak było. Poza tym zabudowanie części pokładu jakby "przełamało" nadmierne wyciągnięcie sylwetki z boku, jaką miał Olimpic. To moje uzasadnienie.

@nowypasazer1626
Olimpic teź jest bardzo ładnym statkiem Blue_Light_Colorz_PDT_15
nowypasazer1626
PostWysłany: Sob 19:30, 02 Cze 2012    Temat postu:

Jak uważacie... Ja i tak bede stac murem za Olympikiem... Może to co napisze tu nie pasuje, ale to troche jakby porownac Windowsa Viste i 7.... 7 tez niby taka wspaniała, ale nie w moim guście.. Wole Viste i nawet mam ją na swoim kompie... Blue_Light_Colorz_PDT_01

Powered by phpBB (php5) 2.0.11 [CR] C 2001, 2002
phpBB Group, hosted by kei.pl
Design forum - r@ven web for phpbb.pl