Autor Wiadomość
tomek_s_1990
PostWysłany: Pon 20:29, 29 Paź 2012    Temat postu:

Wklejam jeszcze raz do właściwego wątku.

Lempicki Tragedya oceanu : strzaskanie i zatonięcie okrętu Titanic, z którym na dno morza poszło 1517 osób.

Książkę można pobrać w pdf pod tym linkiem:

http://bc.wimbp.lodz.pl/dlibra/doccontent?id=31778&from=FBC
Luther
PostWysłany: Pon 20:22, 29 Paź 2012    Temat postu:

Podcas zakończonych wczoraj Targów Ksiązki wpadła w moje lapska pozycja "TITANIC - recepcja katastrofy w prasie polskiej". Opisane jest w niej jak gazety ukazujace sie na ziemiach poslkich komentowaly katastrofę oraz wydarzenia bezpośrednio po niej. Nie ma w niej doszukiwania się przyczyn tragedii i winnych, rozmyslania nad hipotezami itp. Są za to przedruki w ukazującyh się wtedy tytułów, komentarze troche zdjęc....Podobają mi się artykuły z prasy zaboru pruskiego, komentującej i przyglądającej się budowanemu w tym okresie SS Imperatorowi, doszukiwanie sie ewentualnych blędów itp. Przejrzałem książkę bardzo pobieżnie, na zagłębienie się przyjdzie czas...za mniej więcej 3 ksiazki Blue_Light_Colorz_PDT_15
TITANICzna
PostWysłany: Pon 14:08, 02 Kwi 2012    Temat postu:

Wiadomo, czy ta książka będzie dostępna w Empiku czy Matrasie? Nie wiem skąd i jak się wzięła i jak duży jest nakład, w tej chwili nie mogę jej kupić, a chętnie widziałabym ją na swojej półce.
Tar-Minyatur
PostWysłany: Pią 22:31, 23 Mar 2012    Temat postu:

Jest, ale wygląda inaczej niż za moich czasów, co więcej, zaraz po wczytaniu zmienia się na jakąś podejrzaną stronę. Żeby tego uniknąć, trzeba zaraz po odsłonięciu strony nacisnąć przycisk odpowiedzialny za wstrzymanie wczytywania witryny (zazwyczaj taki krzyżyk).
http://www.poltitanic.cba.pl/
Edycja: niestety, chyba archive.org nie zdołała zarchiwizować tej arcyciekawej witryny. A szkoda. Pamiętam, jak czytywałem ją w 2007 roku...
psrus
PostWysłany: Pią 22:17, 23 Mar 2012    Temat postu:

Co? To musi byc ciekawe! Czy to online jest?
Tar-Minyatur
PostWysłany: Pią 21:50, 23 Mar 2012    Temat postu:

Poczekaj! Przecież to wszystko jest/było w starej Polskiej Encyklopedii Titanica. Poszukaj w archive.org, nie wydawaj pieniędzy.
Pako
PostWysłany: Pią 21:45, 23 Mar 2012    Temat postu:

Ja właśnie zaraz zamówię:Titanic - Recepcja katastrofy w prasie polskiej (1912). Blue_Light_Colorz_PDT_15

http://allegro.pl/titanic-recepcja-katastrofy-w-prasie-polskiej-i2226871074.html
psrus
PostWysłany: Czw 18:27, 17 Lut 2011    Temat postu:

Też polecam "Niezatapialny. Pełna historia RMS Titanic", barwne opisy i trafne tłumaczenia angielskich dialogów, naprawdę podoba mi się ta książka i polecam ja każdemu.
martuńka
PostWysłany: Nie 18:10, 09 Sty 2011    Temat postu:

Słoneczko;D napisał:
Myślę, że śmiało mogę ją polecić jeśli ktoś nie przeczytał.

Dołączam się.
Choć to na przykład pierwsze miejsce gdzie pisało, że Wilde podczas katastrofy był "just thirty-eight years old" i chyba jeszcze jakieś inne szczegóły to jednak na mnie też ogół zrobił całkiem dobre wrażenie. Dobrze się czyta.
Słoneczko;D
PostWysłany: Sob 19:35, 08 Sty 2011    Temat postu:

Jeszcze nie przeczytałam całej ale jak na razie jestem zadowolona. Dużo szczegółów a właśnie o to mi chodziło. Wiele moich wątpliwości zostało rozwianych. Widzę, że autor wzorował się dużo na Night to remember. Podoba mi się ,że książka nie ukazuje tylko suchych faktów. Butler przedstawia wiele rzeczy z ciekawymi komentarzami, opisami np: "Nigdy dotąd nie było tak osobliwej mieszanki: 29 kotłów... oprawny w drogie kamienie egzemplarz Rubajjatów... 800 skrzyń łuskanych orzechów włoskich... 15 000 butelek piwa... wielki łańcuch kotwiczy(...) A z każdą chwilą było tego więcej: kratownice do kominków, donice z bluszczem i wiklinowe fotele z Cafe Parisien...", oj, to akurat cytat z W.Lorda umieszczony w Niezatapialnym. Ale np ten: Gdyby dziewiczego rejsu Titanica nie przesunięto o trzy tygodnie. Gdyby jego wyjście z Southampton nie opóźniło się o godzinę, godzinę, dodajmy, której statek nigdy nie nadrobił. Gdyby wzięto poważnie pod uwagę chociaż jeden z sześciu ostrzeżeń o polach lodowych lub gdyby Phillips nie przerwal brutalnie połączenia z Californianem w połowie ostrzeżenia siódmego..."itd. Myślę, że śmiało mogę ją polecić jeśli ktoś nie przeczytał.
Tar-Minyatur
PostWysłany: Sob 19:00, 08 Sty 2011    Temat postu:

Jakie wrażenia?
Słoneczko;D
PostWysłany: Sob 18:41, 08 Sty 2011    Temat postu:

Tak, już go mam;) Gdzieś pod koniec sierpnia był na allegro, więc kupiłam.
martuńka
PostWysłany: Śro 13:55, 29 Gru 2010    Temat postu:

martuńka napisał:
Słoneczko;D napisał:
Bardzo chciałabym przeczytać ''Niezatapialnego"

Bywa na allegro i to nie co kilka lat.

Na przykład teraz akurat jest.
Słoneczko;D
PostWysłany: Pią 20:24, 13 Sie 2010    Temat postu:

Dzięki za radę ;) Na pewno poszukam. Jeśli chodzi o bibliotekę to raczej odpada, bo moje miasteczko jest małe. Ale na podaj.net, nie szukałam Blue_Light_Colorz_PDT_15
TITANICzna
PostWysłany: Pią 16:48, 13 Sie 2010    Temat postu:

Allegro trzeba śledzić, bo jak jest posucha, to jest, ale jak już coś rzucą... Nigdy nie wiadomo, perełki się trafiają! Co do bibliotek, nie wiem, nie sprawdzałam, ale faktycznie jeśli masz gdzieś pod ręką jakąś większą, to nie zaszkodzi spytać. Jak nie "Niezatapialny", to może trafi się coś innego. Inne rozwiązanie - poszukaj np. na podaj.net, może ktoś ma ochotę wymienić tę książkę.

Powered by phpBB (php5) 2.0.11 [CR] C 2001, 2002
phpBB Group, hosted by kei.pl
Design forum - r@ven web for phpbb.pl