Autor Wiadomość
Farkas
PostWysłany: Śro 18:48, 09 Wrz 2009    Temat postu:

perek napisał:

McConaughey Jackiem? Nie, to nie mogłoby się udać.


Też mi się tak wydaje, choć może to kwestia tego, o czym pisał Tar (ale akurat w tym przypadku, co podałeś, Zamachowski też mi nie pasuje, pomimo tego, że "Ogniem i Mieczem" oglądałam jako pierwsze... ale o tym gdzie indziej, bo offtop się zrobi).
Przez te wszystkie lata przyzwyczailiśmy się do postacii Jacka-Leo, który co by o nim nie powiedzieć sprawdził się w tej roli i nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie kogoś innego. Osobiście, z czystej ciekawości zobaczyłabym jak Mathew poradziłby sobie w tym filmie, ale cóż... pozostaje mi się tylko domyślać.

Tak przy okazji, "Karpatia" nieco wybiła mnie z rytmu. Chyba zabiorę się za angielski.
Tar-Minyatur
PostWysłany: Śro 16:39, 09 Wrz 2009    Temat postu:

Dlaczego? To mniej więcej to samo, co atakowania Zamachowskiego w "Ogniem i mieczem" tylko za to, że nie jest Łomnickim... Choć, faktycznie, z fabularnego punktu widzenia rolę Jacka musiał dostać ktoś koło dwudziestki, nie trzydziestki.
perek
PostWysłany: Śro 16:34, 09 Wrz 2009    Temat postu:

Cóż, film to film. Adaptacja zawsze różni się od oryginalnej historii, nawet tej pisanej przez samo życie.

McConaughey Jackiem? Nie, to nie mogłoby się udać. Choć nie potrafię podać żadnych sensownych argumentów, to jestem o tym przekonany.
Tar-Minyatur
PostWysłany: Śro 16:28, 09 Wrz 2009    Temat postu:

Polska wersja zawiera kilka znaczących, jak dla mnie, błędów. Śmiem twierdzić, że nie jest ona tłumaczeniem wersji z IMDB, a przynajmniej nie tłumaczeniem zamierzonym, tylko zlepkiem poszczególnych ciekawostek, co tłumaczy np. trzykrotne powtórzenie uwagi nt. bycia najbardziej dochodowym filmem w historii...
Dla mnie najważniejsza, w wersji angielskiej, jest uwaga na temat tego, że sceny w maszynowni kręcono pod pokładem zupełnie innego statku, oraz o tym, że Wielkie Schody powiększono (wiedziałem o tym wcześniej, ale nie przywiązywałem do tego uwagi), natomiast w polskiej warta uwagi jest kwestia, że pomieszczenie żandarmerii nie miało okien. Generalnie rzecz biorąc, padają kolejne bastiony nieomylności Camerona.
TITANICzna
PostWysłany: Śro 15:59, 09 Wrz 2009    Temat postu:

W wersji polskiej i skróconej to samo na FilmWebie:
http://titanic.filmweb.pl/f187/Titanic,1997/ciekawostki

Mamy okazję do dłuuugiej dyskusji.

''The studios wanted Matthew McConaughey, but James Cameron insisted on Leonardo DiCaprio.''

Nie wiem, jak w roli Jacka wypadłby Matthew McConaughey, jedno wiem jednak na pewno - Leonardo DiCaprio w swoich młodzieńczych latach wyglądał świeżo i niewinnie, miał taki dziecięcy urok, którego nawet pan MM wtedy nie posiadał - dlatego kontrast, jaki tworzył się między nim a Billym Zanem był powalający. To były dwie zupełnie różne, dobrane według przeciwieństw osoby, a MM, chociaż też blondyn, jest nieco starszy i tak dobrze by to nie wyglądało.

To tyle na temat pierwszej ciekawostki - mój pedantyzm zabrania mi zacząć od jakiejkolwiek innej w kolejności, a czas nie pozwala na zajęcie się resztą. Trza się pakować.
Tar-Minyatur
PostWysłany: Pon 15:41, 07 Wrz 2009    Temat postu: Ciekawostki filmowe

Przeglądając Internet Movie Database, natrafiłem na następujący spis podpisany "Trivia". Jako, że zawiera wiele istotnych informacji i skłania do rewizji oceny dzieła Camerona, zamieszczam link:
http://www.imdb.com/title/tt0120338/trivia

Powered by phpBB (php5) 2.0.11 [CR] C 2001, 2002
phpBB Group, hosted by kei.pl
Design forum - r@ven web for phpbb.pl