Autor Wiadomość
psrus
PostWysłany: Czw 9:29, 28 Kwi 2016    Temat postu:

Cytat:
Takie bliskie sąsiedztwo z oficerami i radiotelegrafistami?

W niczym to nie przeszkadza. Pasażerowie I klasy mogli nawet nie zdawać sobie sprawy co jest za ścianą, sektor I klasy od kabin oficerskich był oddzielony.
Cytat:
Czyli w pierwszym rejsie Titanica te kabiny były niezamieszkałe?

Na pokładzie łodziowym zajęta była prawdopodobnie tylko kabina T: http://www.encyclopedia-titanica.org/cabins.html
Damian2104
PostWysłany: Śro 19:55, 27 Kwi 2016    Temat postu:

Nawet bym nie przypuszczał, że mogą to być dodatkowe kabiny I klasy. Takie bliskie sąsiedztwo z oficerami i radiotelegrafistami? No, ale skoro to potwierdzona informacja to widocznie tak musiało być. Czyli w pierwszym rejsie Titanica te kabiny były niezamieszkałe?
Scena o której mówisz tomek_s_1990 rozgrywała się chyba w Navigating Room a nie w Chart Room. W jednej scenie widać okno wychodzące na pokład szalupowy.
psrus
PostWysłany: Wto 11:45, 26 Kwi 2016    Temat postu:

Tak, T-Z to najzwyklejsze kabiny I klasy.
Emhokr
PostWysłany: Nie 23:35, 24 Kwi 2016    Temat postu:

Wg encyclopedii Titanica SR to dodatkowe kabiny 1-ej klasy - SR = stateroom. Nie było numeracji, a litery w tym konkretnym miejscu (rety...mieszkać tak blisko mostka, marzenie ;) )

Pilot? No to pilot. Taki pan, co wprowadzał, czy wyprowadzał z portów Blue_Light_Colorz_PDT_15 Z Southampton Titanica wyprowadzał niejaki George Bowyer, pilot Trinity House.Nie wydaje mi się, zeby nocowanie było na porządku dziennym ówczesnie, ale bywały sytuacje, że może tak, więc tak to sobie tłumaczę ;)
tomek_s_1990
PostWysłany: Nie 22:32, 24 Kwi 2016    Temat postu:

Chart Room - zdaje mi się, że to pomieszczenie w którym przechowywano plany statku. W filmie Camerona, jest jedna scena w Chart Room, w której Andrews mówi kapitanowi, że Titanic zatonie.

Pokoje od T-Z - może to zapasowe pokoje na wypadek , gdyby zaistniała potrzeba zwiększenia liczby oficerów na statku?
Damian2104
PostWysłany: Nie 19:03, 24 Kwi 2016    Temat postu: Kto mieszkał w tych kabinach ?

Witam. Jakiś czas temu przeglądałem plan górnego pokładu Titanica. Oznaczone jest na nim to gdzie mieszkał kapitan oraz wszystkie kabiny oficerów. Ale jest tam też kilka pomieszczeń które również są skrótowo podpisane przez kogo były zamieszkiwane ale jakoś nie mogę tego skrótu rozgryźć. Chodzi mi tutaj o pomieszczenia znajdujące się w bliskim sąsiedztwie z Marconi Room podpisane SR T, SR U, SR W i tak aż do Z. Pomyślałem, że mogą to być stewardzi lub sternicy ale to tylko moje przypuszczenia bo nigdzie nie moglem znaleźć na to odpowiedzi. Ciekaw też jestem kto zamieszkiwał dwa pokoje zaraz obok mostka kapitańskiego podpisane odpowiednio CHART ROOM i PILOT.

Powered by phpBB (php5) 2.0.11 [CR] C 2001, 2002
phpBB Group, hosted by kei.pl
Design forum - r@ven web for phpbb.pl